DUYURU PANOSU
FORUMUMUZDA TİVİBU, D-SMART ,DİGİTURK-BEİN KANALLARI YERLİ - YABANCI PLATFORMLARLA İLGİLİ ,KART PAYLAŞIMI ,İPTV ,SERVER PAYLAŞIMDA BULUNMAK,HACK İLE KONULAR ve SPONSORLARIMIZ DIŞINDA HERHANGİ BİR ÜRÜN SATIŞI YAPMAK YASAKTIR 

İletişim

WHATSAPP +905354035843

ERK@L

onlineuydudestek@gmail.com

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 3771 gün önce başlatıldı . Konu başlangınç tarihi güncel değilse Konu güncelliğini yitirmiş yada bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir. Eğer yazınız doğrudan bu konu ile ilgili değil ise yeni bir konu başlatmanızı tavsiye ederiz....

Bir Ayet Günahın açığını da bırakın, gizlisini de. Çünkü günah kazananlar yaptıkları karşılığında cezalandırılacaklardır. En'âm, 6/120 Bir Hadis " Sizin en hayırlılarınız, hanımlarına karşı en iyi davrananlarınızdır." ((Tirmizî, "Radâ’, 11; İbn Mâce, “Nikâh”, 50)

Bu konu 790762 kez görüntülendi 169 yorum aldı ...
Ayet ve Hadisler 790762 Reviews

Konuyu Değerlendir: Ayet ve Hadisler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 790762 kez incelendi.

Sayfa 11/22 İlk ... 1121 ... Son
    O.U.D Forum Destek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uye No : 8

Uydu Alıcısı

HEPSİ 

Arrow Ayet ve Hadisler

Bir Ayet

Günahın açığını da bırakın, gizlisini de. Çünkü günah kazananlar yaptıkları karşılığında cezalandırılacaklardır.
    En'âm, 6/120

Bir Hadis

" Sizin en hayırlılarınız, hanımlarına karşı en iyi davrananlarınızdır."
    ((Tirmizî, "Radâ’, 11; İbn Mâce, “Nikâh”, 50)
    Mest Bunu beğendi.

Dadaloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uye No : 15638

Uydu Alıcısı

Korax ipplus HD 

Bismillahirrahmanirrahim

Bir Ayet
    Allah, faizi yok eder de sadakaları arttırır. Allah, günahkar kâfirlerin hiçbirini sevmez. (2/276)

Bir Hadis
    Abdullah bin Ömer (r.a.) rivayet ediyor: Resûlullah ile Ebû Bekir ve Ömer ile yolculuk yaptım.Onların dört rekâth farz namazları iki rekâttan fazla kıldığını görmedim.

selam ve dua ile..

Uydu Alıcısı

Korax ipplus HD 

Bismillahirrahmanirrahim

Bir Ayet
    Ey iman edenler, Allah´tan sakının ve eğer inanmışsanız faizden artakalanı bırakın. (2/278)

Bir Hadis
    Zeyd bin Erkam (r.a.) rivayet ediyor:Evvâbin namazı, deve yavrusunun ayağı kumdan yanmaya başladığı andan itibaren kılınır.
    Müslim, Müsâfirîn: 43

selam ve dua ile..

Uydu Alıcısı

Korax ipplus HD 

Bismillahirrahmanirrahim

Bir Ayet
    Hani Evi (Ka´be´yi), insanlar için bir toplanma ve güvenlik yeri kılmıştık. "İbrahim´in makamını namaz yeri edinin" İbrahim ve İsmail´e de "Evimi tavaf edenler, itikafa çekilenler ve rüku ve secde edenler için temizleyin" diye ahid verdik. (2/125)

Bir Hadis
    Abdullah bin Selâm (r.a.) rivayet ediyor: - Namazda sağa sola bakmayınız. Çünkü böyle yapanın namazı yoktur.
    Ebû Dâvud, Salât: 160; Nesâî, Sehv: 10; Dârimî, Salat: 134; > Uüstedrek, 1:361; Mu´cemü´l-Evsat, 3:27,(2042.)

selam ve dua ile..

Uydu Alıcısı

Korax ipplus HD 

Bismillahirrahmanirrahim

Bir Ayet
    Gerçek şu ki, insanlar için ilk kurulan Ev Bekke (Mekke) de o kutlu ve bütün insanlar (alemler) için hidayet olan (Ka´be)dir. (3/96)

Bir Hadis
    Abis bin Rebia rivayet ediyor:
    . Ömer bin Hattab´i gördüm. Hacerü´l-Esved´in karşısında durmuş şöyle diyordu: "Allah´a yemin ederim ki, ben senin bana ne fayda ne de zarar vermeye gücü yetmeyen bir taş olduğunu biliyorum. Eğer Resûlullahın (sav.) seni öptüğünü görmeseydim ben de öpmezdim."
    Müslim, Hac: 248-251; Buhârî, Hac: 50; Ebû Dâvud. Menasik: 46; Tirmizî, Hacc: 26; Nesat, Menâsik: 147; îbni Mâce, Menâsik: 27;Muvatta: Hacc: 135.

selam ve dua ile..

Uydu Alıcısı

Korax ipplus HD 

Bismillahirrahmanirrahim

Bir Ayet
    Allah, Beyt-i Haram (olan) Kabe´yi insanlar için bir ayaklanma (kıyam evi) kıldı; Haram Ay´ı kurbanı ve boyunlardaki gerdanlıkları da. Bu Allah´ın göklerde ve yerde ne varsa tümünü bildiğini ve Allah´ın gerçekten herşeyi bilen olduğunu bilmeniz içindir. (5/97)

Bir Hadis
    Câbir (r.a.) rivayet ediyor:
    Mü´min, kulluk elbisesi günahlarla yıprandığında onu tevbeyle yamayandır. Bahtiyar, tevbesi üzerine ölendir.
    ,( , Mecmâü´l-Evsat, 2:510. (1877); Heysemî, Mecmaü´z-Zevâid 10:201.

selam ve dua ile..

Uydu Alıcısı

Korax ipplus HD 

Bismillahirrahmanirrahim

Bir Ayet
    Ve onlar, Süleyman´ın mülkü (nübüvveti) hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman inkâr etmedi; ancak şeytanlar inkâr etti. Onlar, insanlara sihri ve Babil´deki iki meleğe Harut´a ve Marut´a indirileni öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: "Biz, yalnızca bir fitneyiz, sakın inkâr etme" demedikçe hiç kimseye (bir şey) öğretmezlerdi. Fakat onlardan erkekle karısının arasını açan şeyi öğreniyorlardı. Oysa onunla Allah´ın izni olmadıkça hiç kimseye zarar veremezlerdi. Buna rağmen kendilerine zarar verecek ve yarar sağlamayacak şeyi öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu satın alanın, ahiretten hiçbir payı olmadığını bildiler; kendi nefislerini karşılığında sattıkları şey ne kötü; bir bilselerdi. (2/102)

Bir Hadis
    İbni Ömer (r.a.) rivayet ediyor:
    Kendisine güvenilmeyenin imanı eksiktir. Abdest olmayanın namazı olmaz. Namaz kılmayanın dini sağlam değildir. Namazın dindeki yeri, başın vücuttaki yeri gibidir.
    Mecmâü´l-Evsaî, 3:154, (2313.)

selam ve dua ile..

Uydu Alıcısı

Korax ipplus HD 

Bismillahirrahmanirrahim

Bir Ayet
    Onlar, (savaşa) son verirlerse (siz de son verin); şüphesiz Allah, bağışlayandır esirgeyendir. (2/192)

Bir Hadis
    Kay s bin Ebî Hâzim rivayet ediyor:
    Ebû Bekir Sıddîk´dan (r.a.) duydum. O, minber üzerinde şöyle diyordu:
    Resûlullah (sav.) benim şu makamımda önceki sene şöyle buyurdu:
    "Hiç kimseye kuvvetli imandan sonra afiyet gibi bir şey verilmemiştir. Ve biz Allah´tan dünyada ve âhirette afiyet istiyoruz. Dikkat edin! Doğruluk ve iyilik Cennettedir. Dikkat edin, kötülük ve günah Cehennemdedir."

Selam ve dua ile..

Uydu Alıcısı

Korax ipplus HD 

Bismillahirrahmanirrahim

Bir Ayet
    Güzel bir söz ve bağışlama, peşinden eziyet gelen bir sadakadan daha hayırlıdır. Allah hiçbir şeye ihtiyacı olmayandır, yumuşak davranandır. (2/263)

Bir Hadis
    Ebû Hüreyre (r.a.) rivayet ediyor:
    Kim günahlardan sakınmak şartıyla sabah namazından sonra on iki defa İhlas Sûresini okursa, Kur´ân´ı dört defa okumuş gibi sevap kazanır. Ve yeryüzü halkının en faziletlisi olur.

selam ve dua ile..

Sayfa 11/22 İlk ... 1121 ... Son

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)