İbrahim Saraçoğlu-Astım, Nefes Darlığı için Keçiboynuzu Kürü

Astım Nedir? Astım Nasıl bir Hastalıktır? Astım Nasıl Geçer?

Astım, çocuklarda bile görülen, her yaştaki, bütün insanlarda, rastlanan bir hastalıktır.
Nefes alındıktan sonra, solunum yolları vasıtasıyla alınan hava, alveollere (Akciğerlerde genişlemiş küçük keseciklere) iletilmektedir. Astım, havanın alveollere iletilmesine aracı olan solunum yollarında, daralma, tıkanıklık veya iltihaplanmadan oluşan ve bulaşıcı olmayan bir hastalıktır. hastalığa astım deniyor.

Her zaman olmasa da genelde, alerjik zeminde gelişen bir hastalıktır. Hastalığın ortaya çıkmasında genetik ve çevresel etkenler birlikte rol oynamaktadır.
Keçiboynuzunun özellikle nefes darlığına karşı, oldukça etkili olduğunu söyleyen İbrahim Saraçoğlu, alerjik astım, alerjiye bağlı nefes darlığı, guatra bağlı nefes darlığı gibi rahatsızlıklar için bir tedavi tavsiye ediyor.
İbrahim Saraçoğlunun Alerjik Astım, Alerjik Nefes Darlığı ve Soğuk Alerjisi için Keçiboynuzu Kürü:
6-7 adet keçboynuzu yıkanır ve küçük, küçük kırılır. Kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır. Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatılır. Soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra, suyu cam kavonoza konularak, serin yerde muhafaza edilir. Bu karışım 3 günden fazla bekletilmez.
Kürün Uygulanışı:
Büyükler, hergün sabah kahvaltısında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı içilir.
(5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda, nefes darlığı veya allerjiye bağlı nefes darlığı söz konusu ise, sadece sabah kahvaltısında, bir çay bardağı içilecektir.
Keçiboynuzu Kürü, hiç ara vermeden 20 gün + 15 gün uygulanacaktır.
Yirmi gün sadece, keçiboynuzunun suyu içilecek. Yirmi gün tamamlandıktan sonra, onbeş gün ise, keçiboynuzu suyunun içine 1 çay kaşığı bal, ilave edilip, içilecek. Etkisini daha iyi gösterecektir. Sakın daha fazla bal katmayın. Kahvaltıda da ayrıca bal tüketmeyin.
Bu Kürde, keçiboynuzunun koyu renklisi tercih edilir.

selam ve dua ile..