!!! - DKKAT - !!!

>FORUMUMUZDA D-SMART ,DGTURK-BENSPOR YERL PLATFORMLARLA LGL ,KART PAYLAIMI ,PTV ,SERVER PAYLAIMDA BULUNMAK VE HACK LE KONULAR YASAKTIR.

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Status
    Docea37 - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    ye No : 44 Administrator
    yelik tarihi
    27.Kasm.2013
    Konular
    1936
    Teekkrleri
    1713
    Tecrbe Puani
    20

Lg Smart Tv Ortak Wifi Balants ile Bilgisayardan video izleme

[erii grmek iin ye olmanz gereklidir. ]

Merhaba

Bilgisayarmda video izlemeye alrken burada yrt diye bir seenek grdm bir baktm televizyonum listede merak ettim tabi hemen denedim video televizyonda belirecek mi diye uyar verdi windows bilgisayarm a paylamna aym m diye a dedim biraz bekledikten sonra video amad bende madem gzkyor listede bir aresi olmal diye her zamanki gibi aratrmaya koyuldum bir dnya trke kaynaktan DLNA diye bir zellik okudum ama kimse tam anlamyla aklamam bu zelliin nasl kullanlacan , ne varsa yabanc kaynaklarda var diyerek Google amcada aramaya koyuldum.

uan bu yazy yazarken bulduum kayna deniyorum eer baarl olursa yazy yaynlayacam baarl olmazsa birka paragraf p olacak

ncelikle bilgisayarnzn a konumu Ev A yani paylama ak olmal nasl yapacam diyorsanz
    [erii grmek iin ye olmanz gereklidir. ] burdan renin dier adma gein.

Hatrlatmama gerek var m bilmiyorum ama Tv 'niz ve Bilgisayarnz ayn Wifi 'ye balanm sorunsuz bir ekilde internete giriyor olmal yoksa buraya kadar anlattklarm p olur.

Lg Amcann eguide 'da anlatt gibi Bilgisayarmzda ykl deilse Nero Media Home 4 Essentials kuruyoruz.
    Kurduk tabi karmza bir ekran geliyor ordan paylaacamz klasr seiyoruz.

Sonra sunucuyu balatym m diye soracak sonra balat deyip program ayoruz.

Sonra A diyoruz btn a arayzlerini seiyoruz

Sonra sunucuyu balat diyoruz ,

Aygtlar ksmnda Lg vb. biey kabilir bende lg yazmad ama baka biey belirdi normalde suncuyu balatmadan nce bo ekrand neyse sizdede bireyler belirdiyse devam ediyoruz.

Sonra Smart Home() tuuna basp SmartShare programn ayoruz.
    Zaten anca birde ne gresiniz bilgisayarnzn ismi aygtlar blmnde kyor hemen heyacanla stne tklyorsunuz benim gibi ve paylatnz klasr orda grmenin ve bir aratrmann daha baaryla tamamlanmasnn gururunu yayorsunuz.

Btn bunlar yapp baarl olamadysanz , yazy tekrar okuyup deniyorsunuz , yada yolunuza google amcaya lg smart tv dlna yazarak devam ediyorsunuz.

imdiden iyi seyirler.

Not: Bu yazy yaynladktan sonra biraz kurcaladm ve bir daha denedim bu sefer olmad ok stabil bir zm olmadn dnerek tekrar aratrmaya koyuldum

Alternatif 2 ( Daha Stabil zm )

Bu sefer Tv 'nin kendi klavuzunun nerdii Smartshare programn bilgisayarma kurarak denemeye koyuldum , ilgili program Lg'nin sitesinde mevcut illaki link istiyorsanz

uan programn inmesini bekliyorum 166 mb program heyecanla bireyler denerken indirdiim programlarn yava inmesine gck oluyorum ama sanrm bu kez stabil bir zm olacak

Sonunda indi hemen kurulumu yapyoruz.

Kurulum tamamland , program altryoruz.

Alta Movie , Photo , Music seenekleri kt ben movie'yi setim denemek iin zaten programn iine girdiimizde dier seeneklere de gei ekran olduunu grdm.

Yukarda bir men var ordan Seenekler tklyoruz
    Hizmet 'i ak konuma getiriyoruz

Ayn menden Paylalan ieriklerim ksmnda paylaacamz klasr ekle ksmndan seip uygula diyoruz

Programn ana mensne paylatmz videolar geliyor.

lem tamamdr , imdi Tv 'ye gidiyoruz

Smart Home() tuuna basp SmartShare programn ayoruz.
    lemin baaryla tamamlandn bilgisayarmzn ismini programda grnce anlyoruz hemen klasrden istediimiz videoyu ap keyifle izliyoruz.

Bu iki yntemde ie yaryor hatta ben 2 yntemi de denediim iin , tv 'nin aygtlar ksmnda iki tane ayn bilgisayarn ismi kt.

Umarm gzel anlatabilmiimdir

imdiden tekrar iyi seyirler

Alntdr

Ltfen PM ile yardm istemeyin.
    Foruma konu aarak yardm isteyin

2. Aadaki kullanc bu mesajdan dolay Docea37 teekkr ediyor

3.   

Status
    malik0109 - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    ye No : 915 Moderatr
    yelik tarihi
    08.ubat.2014
    Konular
    103
    Teekkrleri
    301
    Tecrbe Puani
    6

lar ustat ekranda ustat bunun yazlm lazm yen

5.   

Status
    furkancelik003 - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    ye No : 30286 O.U.D YE
    yelik tarihi
    20.Eyll.2016
    Konular
    11
    Teekkrleri
    64
    Tecrbe Puani
    2

Direct screen share ile balan o kadar

7.   

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanicilar

su anda 2 Kullanici bu konuyu grntlyor. (0 Kayitli ve 2 misafir)

Bookmark

Bookmark