ANNENİN ÇOCUKLARINA DUASI

Hamd, vefada, rahmette, inayet ve lütufta eksiği bulunmayan, sonsuz âlemlerin Rabbi olan Allah’a, Salât ve selam, İnsanlığın iftihar tablosu Hz. Muhammed (sa.v)’a, ehline, ashabına, ahfadına ve ona tabi olan Salih kullara olsun.
Ey en iyi şekilde af eden,
Ey en iyi yardım eden,
Ey en iyi yargılayan,
Ey en iyi açan,
Ey en iyi anan,
Ey en iyi varis olan,
Ey en iyi rızık veren,
Ey işleri en iyi çözen,
Ey en iyi ihsan eden,
Seni tenzih ve tespih ediyorum. Senden başka ilâh yoktur. Eman veren Sensin. Eman diliyorum. Sen bizi Cehennem ateşinden kurtar.
Ya Rab! Kimine vermediğin evladı bana verdin. Anne olarak üzerime düşeni yaptım mı? Yapmadım mı? Bilemiyorum. Sen her şeyin en iyisini bilen ve görensin.
Yavrularımı her türlü kötülükten, kötülerden, kötü anlayışlardan muhafaza buyur. Onlara İslâmi şuur nasip et. Kendine kul, Resulüne ümmet eyle…
Zihinlerini her türlü boş şeylerden arındır. Akıllı ve ferasetli davranmalarını inayet buyur.
Nefislerinin ve arzularının azgın isteklerine uyduklarında, onların ellerinden tut.
Kaldırıp ***üremeyecekleri imtihanlarla sınama. Son nefeslerine kadar dinin üzere yaşamalarını nasip buyur.
Bana yaptıkları iyilik ve evlatlıktan dolayı gösterdikleri güzel huylarını devam ettir.
Son nefeslerine kadar yolundan ve rızandan ayırma.
O, incecik kalp ve gönül dünyalarına bulaşmak isteyen şerlerin, şerirlerin kötülüklerinden “Hafiz” isminle muhafaza eyle.
Kardeşler olarak aralarındaki sevgiyi, muhabbeti, samimiyeti, yakınlığı arttır.
Dünyanın gereksiz isteklerine kapılarak miras kavgası yapan ve bundan dolayı hem dünyalarını hem de ahretlerini kaybedenlerden eyleme…
Ahlâkı Aliye-i İslâm’la Ahlâk’landır. Son nefeslerine kadar imana ve Kuran’a hizmetten ayırma.
İhtiyarlandıklarında evlatlarını onlara vefalı eyle…
Bilip söyleyemediğim, düşünüp dile getiremediğim inayet ve ihsanlarının en güzelini, bütün kardeşlerimin çocuklarına ve benimkilere de nasip eyle…
Allahım, bunca yıldır onlar beni üzmedi, kırmadı, incitmedi. Sen de onları üzecek, kıracak, inciteceklerin şerrinden emin eyle…
Memnun olacağın anne ve babalardan olmalarını inayet buyur…
Derslerinde, okullarında, ilimle meşguliyetlerinde, dostlarıyla diyaloglarında, dava arkadaşlarıyla ilişkilerinde, her türlü sosyal ve kültürel meşgalelerinde muvaffak eyle… Yarı yolda bırakma…
Kuran’ında anlattığın irade kahramanı kullarının zümresine ilhak buyur…
Sürçmeden, düşmeden, kumardan, zinadan, yalandan, haram rızık yemeden, kötülerle beraber olmadan, boş zaman geçirmeden, sorumsuzca yaşamadan, israftan, savurganlıktan… Muhafaza eyle…
Dertlerin sahibi ve çözücüsü Sensin. Çocuklarımla ilgili her sıkıntıyı ve derdi kapına getirdim. Çözecek te Sensin. Dertlerine dertyab ol… (Âmin)

Selam ve dua ile..