ANNENÝN ÇOCUKLARINA DUASI

Hamd, vefada, rahmette, inayet ve lütufta eksiði bulunmayan, sonsuz âlemlerin Rabbi olan Allah’a, Salât ve selam, Ýnsanlýðýn iftihar tablosu Hz. Muhammed (sa.v)’a, ehline, ashabýna, ahfadýna ve ona tabi olan Salih kullara olsun.
Ey en iyi þekilde af eden,
Ey en iyi yardým eden,
Ey en iyi yargýlayan,
Ey en iyi açan,
Ey en iyi anan,
Ey en iyi varis olan,
Ey en iyi rýzýk veren,
Ey iþleri en iyi çözen,
Ey en iyi ihsan eden,
Seni tenzih ve tespih ediyorum. Senden baþka ilâh yoktur. Eman veren Sensin. Eman diliyorum. Sen bizi Cehennem ateþinden kurtar.
Ya Rab! Kimine vermediðin evladý bana verdin. Anne olarak üzerime düþeni yaptým mý? Yapmadým mý? Bilemiyorum. Sen her þeyin en iyisini bilen ve görensin.
Yavrularýmý her türlü kötülükten, kötülerden, kötü anlayýþlardan muhafaza buyur. Onlara Ýslâmi þuur nasip et. Kendine kul, Resulüne ümmet eyle…
Zihinlerini her türlü boþ þeylerden arýndýr. Akýllý ve ferasetli davranmalarýný inayet buyur.
Nefislerinin ve arzularýnýn azgýn isteklerine uyduklarýnda, onlarýn ellerinden tut.
Kaldýrýp ***üremeyecekleri imtihanlarla sýnama. Son nefeslerine kadar dinin üzere yaþamalarýný nasip buyur.
Bana yaptýklarý iyilik ve evlatlýktan dolayý gösterdikleri güzel huylarýný devam ettir.
Son nefeslerine kadar yolundan ve rýzandan ayýrma.
O, incecik kalp ve gönül dünyalarýna bulaþmak isteyen þerlerin, þerirlerin kötülüklerinden “Hafiz” isminle muhafaza eyle.
Kardeþler olarak aralarýndaki sevgiyi, muhabbeti, samimiyeti, yakýnlýðý arttýr.
Dünyanýn gereksiz isteklerine kapýlarak miras kavgasý yapan ve bundan dolayý hem dünyalarýný hem de ahretlerini kaybedenlerden eyleme…
Ahlâký Aliye-i Ýslâm’la Ahlâk’landýr. Son nefeslerine kadar imana ve Kuran’a hizmetten ayýrma.
Ýhtiyarlandýklarýnda evlatlarýný onlara vefalý eyle…
Bilip söyleyemediðim, düþünüp dile getiremediðim inayet ve ihsanlarýnýn en güzelini, bütün kardeþlerimin çocuklarýna ve benimkilere de nasip eyle…
Allahým, bunca yýldýr onlar beni üzmedi, kýrmadý, incitmedi. Sen de onlarý üzecek, kýracak, inciteceklerin þerrinden emin eyle…
Memnun olacaðýn anne ve babalardan olmalarýný inayet buyur…
Derslerinde, okullarýnda, ilimle meþguliyetlerinde, dostlarýyla diyaloglarýnda, dava arkadaþlarýyla iliþkilerinde, her türlü sosyal ve kültürel meþgalelerinde muvaffak eyle… Yarý yolda býrakma…
Kuran’ýnda anlattýðýn irade kahramaný kullarýnýn zümresine ilhak buyur…
Sürçmeden, düþmeden, kumardan, zinadan, yalandan, haram rýzýk yemeden, kötülerle beraber olmadan, boþ zaman geçirmeden, sorumsuzca yaþamadan, israftan, savurganlýktan… Muhafaza eyle…
Dertlerin sahibi ve çözücüsü Sensin. Çocuklarýmla ilgili her sýkýntýyý ve derdi kapýna getirdim. Çözecek te Sensin. Dertlerine dertyab ol… (Âmin)

Selam ve dua ile..