ŞEVVAL AYI NAMAZI

Enes bin Malik r.a.dan rivayet olunan hadisi serifte

Peygamber sav Efendimiz şöyle buyurdular :

-“Kim Şevval ayinda ister gece ister gündüz olsun sekiz rekat namaz kilarsa,(Nafile Namaz oldugu icin her iki rekatta bir selam vermek uygundur)Her rekatta 1 Fatiha 15 Ihlasi serif okuyup.

Namazdan sonra;

70 Salevati serife ( Allahümme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala Alihi ve sahbihi ve sellim )
70 Tesbih duasi ( SübhanAllahi velhamdulillahi velaaa ilahe illAllahu vAllahu ekber velaa havle vela kuvvete illa billahilaliyyilaziim ) okursa,

Beni hak Peygamber olarak gönderen Hz.Allah'a yemin ederimki ; Herhangi bir kul bu namazi tarif ettigim gibi kilarsa muhakkak Allahü Teala o kimsenin kalbine ilim ve hikmet pinarlari akitir.
O hikmetlerle dilini konuşturur,
O kisiye dünyanin derdini gösterdiginde devasinida gösterir.

Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allaha yemin olsunki ;

Kim bu namazi vasf ettigim gibi kilarsa ,bu kilmis oldugu namazin en son secdesinden başini kaldirmadan magfiret olur.
O kisi , O yil icerisinde vefat ederse , affa ugramis ve şehid olarak ölür.
Eger o kisi bu namazi seferde kilarsa varacagi yere kolaylikla varir. Oradaki maksadina erer.
Eger o kisi borclu ise , Allahu Teala onun borcunu eda ettirir.
Eger o kisi ihtiyac sahibi ise Allahu Teala onun ihtiyacini giderir.

Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allah'a yemin olsunki ;

Herhangi bir kimse bu namazi kilarsa, Allahu Teala bu namaz icinde okudugu ayetteki her bir harf karşılığında ona Cennette mahrefe verir.”

Ashab sorar ; “Mahrefe nedir ? Ya RasulAllah!”

Peygamber SAV Efendimiz buyurdular ;
“Mahrefe Cennette ,Bağlık ,bahçelık ,bostanlık hurmaliktirki ; Bir atlı her bir ağacın gölgesinde 100 sene at koştursa yinede nihayete ulasamaz. ( Basladigi noktaya varamaz )”

( Gunyetuttalibin arabca asli, cilt 2 , sayfa 249 )

Rabbim yaptigimiz ibadetlerimizi kabul etsin.Amin.

selam ve dua ile..