Sürücünün biri arabasıyla yolda giderken, işaret veren bir yolcuyu arabaya alır. Adam arka tarafa biner.

Şoför, 'Eee hemşerim kimsin nereye gidersin? der. Yolcu, 'ben Azrailim..canını almaya geldim' der.

Şoför alaycı bir tavırla; 'Sen mi Azrailsin' der.. 'Yahu senin gibi Azrail olur mu hiç'

Yolcu sakin bir tavırla cevap verir: 'Sen daha önce Azrail gördün mü ki tarif ediyorsun? İnanmadın bana öyle mi ?

Şoför: İnanmadım tabii!

Yolcu: O zaman sana bunu ispatlayayım. Bak şu dönemecin ardında, 200 metre ileride biri yolda araç bekliyor... Onu sen kavşaktan sonra göreceksin ama ben buradan görebiliyorum' der...

Gerçekten de adamın dediği gibi şoför kavşağı döner dönmez 200 metre ilerde araç bekleyen bir yolcu görür .. Sürücü onu da almak için aracı durdurur. Yeni yolcu ön tarafa oturur....

Olaylar bundan sonra daha da garip bir boyuta taşınır...

Şoför önce yeni gelene de selam sabah vazifesini yerine getirir ve sorar : Eee sen kimsin hemşehrim, nereye gidersin?

> Abi allah razı olsun. Adım falanca... Sen beni merkezde bir yerde indirirsen işim görülür..

Şoför arkaya döner ve diğer yolcuya, 'Eee hadi şimdi kendini bu arkadaşa da bana tanıttığın gibi tanıt' der...

Arkadaki yolcudan ses çıkmaz... Şoför gülerek, 'Yahu, şu arkadaki adam bana 'Azrail'im' diyordu. Hem iyilik ediyoz hem de dalga geçiliyoruz' der..

Öndeki arkaya bakar: Abi arkada kimse yok ki!

Şoför hışımla arkaya bakar: Kör müsün be adam, arkada kurulmuş otuyor işte!

Öndeki arkaya bir daha bakar ve 'Abi senin kafan iyi mi yoksa benle dalga mı geçiyorsun der?

Arkada konuşmadan oturan adam lafa girer: Gördün mü, öndeki beni ne duyabilir ne de görebilir? Hâlâ inanmadın mı?

Şoförün o anda dizlerinin bağı çözülür, beti benzi atar...

Arkadaki adam pişkin pişkin: Haydi, bırak artık bu dünya ile işin bitti. Arabayı kenara çek, 2 rekat namaz kıl da canını alıp gideyim. Sen de tövbe et, son kez Allah'a yalvar...

Şoför ağlamaklı bir şekilde çaresizce arabayı kenara çeker ve iner...

Arabadaki adamlardan önde olanı direksiyona geçer gaza basar ve şoför dolandırıldığını anlayıncaya kadar karayolunda kaybolmayı başarırlar...