Milli Eðitim Bakanlýðý tarafýndan yapýlan Temel Eðitimden Ortaöðretime Geçiþ Sýnavý (TEOG) milyonlarca gencin hayatýný ilgilendiriyor. Ülkemizde sürekli deðiþen sýnav sisteminin son ayaðý olan TEOG sýnavlarý, iyi bir lisede eðitim almak isteyen öðrencilerin hayatýnda önemli bir yer tutuyor. Peki TEOG sýnav sonuçlarý nasýl öðrenilir? Bu konuda kýsa yoldan TEOG sýnav sonuçlarý bilgilerine ulaþabileceðiniz, aklýnýzda daha kolay kalmasý için küçük bir rehber hazýrlamak istedik.
Her TEOG sýnav sonuçlarý açýklandýðýnda alelacele arama motorlarýna koþuyoruz. Aradýðýmýz þey aslýnda yýllardýr ayný adres üzerinden bizlere açýklansa da, alýþkanlýklar kolay kolay deðiþmiyor. TEOG sýnav sonuçlarý nasýl öðrenilir sorusu da bunlardan biri ve nereye yazarsanýz yazýn ayný bilgilendirme ile karþýlaþacaksýnýz. Bizi takip edenler bilirler, Tamindir üzerinde her zaman TEOG sýnavlarý olduktan sonra, açýklanan soru ve cevaplarý sizlerle paylaþýyorduk. Þimdi de TEOG sýnav sonuçlarý nasýl öðrenilir sorusuna kýsa yoldan cevap arayacaðýz.
Ýlköðretim 8. sýnýf öðrencileri için, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Ýnkýlap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancý Dil, iki yazýlýsý olan derslerin birincisi, üç yazýlýsý olan derslerin ikincisi olmak üzere, Ölçme, Deðerlendirme ve Sýnav Hizmetleri Genel Müdürlüðünce her dönem ortak sýnavlar yapýlýyor. Bu ortak sýnavlar, o öðretim yýlýnýn resmi müfredatýna baðlý kalýnarak hazýrlanýyor ve öðrencilerin kazanýmlarý deðerlendiriliyor. Bu sýnavlarda alýnan puanlar ilgili dersin birinci veya ikinci yazýlý puaný olarak e-Okul Sistemi’ne giriliyor. Son olarak hepsi birlikte yýl sonu baþarý puaný hesaplamasýna dahil ediliyor.
Evet, TEOG sýnav sonuçlarýný öðrenmek için anahtar kelimemiz e-Okul sistemi.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Milli Eðitim Bakanlýðýnca düzenlenen TEOG sýnav sonuçlarý, her seferinde e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi adresinde açýklanýyor. e-Okul'u kýsaca tanýmlamak gerekirse, Milli Eðitim Bakanlýðý tarafýndan Milli Eðitim Bakanlýðý Biliþim Sistemleri (MEBBÝS) projesi kapsamýnda 2007 yýlýnýn Ocak ayýnda kullanýma açýlmýþ olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazýlýmý diyebiliriz.

e-Okul Veli Bilgilendirme sistemine ulaþmak ve TEOG sýnav sonuçlarýný öðrenmek için bu adrese týklayabilirsiniz.

Ayrýca aþaðýdaki baðlantýlarý indirerek mobil cihazlarýnýz aracýlýðýyla da e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriþ yapabilirsiniz:

Ýndir

MEB E-OKUL Android

Android için E-Okul Uygulamasý

Ýndir

MEB E-OKUL iOS

iOS için Resmi E-Okul Uygulamasý

Ýndir

MEB E-OKUL VBS AndroidAndroid için E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Ýndir

MEB E-OKUL VBS iOS

iPhone ve iPad için Velilere Özel E-Okul Uygulamasý