REKLAM ALANI

DUYURU PANOSU
FORUMUMUZDA TİVİBU, D-SMART ,DİGİTURK-BEİN KANALLARI YERLİ - YABANCI PLATFORMLARLA İLGİLİ ,KART PAYLAŞIMI ,İPTV ,SERVER PAYLAŞIMDA BULUNMAK,HACK İLE KONULAR ve SPONSORLARIMIZ DIŞINDA HERHANGİ BİR ÜRÜN SATIŞI YAPMAK YASAKTIR 

İletişim

05xx xxx xx xx

vbnetron

netron@netron.web.tr

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 266 gün önce başlatıldı . Konu başlangınç tarihi güncel değilse Konu güncelliğini yitirmiş yada bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir. Eğer yazınız doğrudan bu konu ile ilgili değil ise yeni bir konu başlatmanızı tavsiye ederiz....

Merhaba arkadaşlar forum sayfasında uzun süredir üyeyim faydalı bilgiler edindim herkese teşekkür ederim paylaşımlarından dolayı. Bir konu hakkında bilgi olmak istiyorum.RSA key nedir ? Nasıl çözülür. Arastırma yapmıştım şifre çözü kartları güncellemek için kullanılıyormuş sanırım bilgi verebilecek arkadaş var mı ? Saygılar

Bu konu 1413 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...
Rsa key 1413 Reviews

Konuyu Değerlendir: Rsa key

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1413 kez incelendi.

Konu: Rsa key

lefkeli303 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uye No : 11409

Uydu Alıcısı

D-Smart next nextstar ye-9500 arçelik as 520 dcı 

new Rsa key

Merhaba arkadaşlar forum sayfasında uzun süredir üyeyim faydalı bilgiler edindim herkese teşekkür ederim paylaşımlarından dolayı. Bir konu hakkında bilgi olmak istiyorum.RSA key nedir ? Nasıl çözülür. Arastırma yapmıştım şifre çözü kartları güncellemek için kullanılıyormuş sanırım bilgi verebilecek arkadaş var mı ? Saygılar

alperrenkli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uye No : 4838

Uydu Alıcısı

REDLİNE TS4000PLUS TS3000 TS7500 

rsa key yazılımın içerisine konulan bir tür yazılım key de diyebiliriz rsa key olmadan sofcamlar çalışmaz uydunun içerisinde örnek ırdeto rsa key yoksa bulsat keyleri aktif olmaz
    hotbord_34 Bunu beğendi.

rts22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uye No : 33752

Uydu Alıcısı

TAPLİN FreeMaster 

Rsa keyi kilit olarak düşün

keyleri de anahtar olarak düşün

sorunun cevabı kısaca bu
    canxxxx, deta53 Bunu beğendi.

memoli1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uye No : 3

Uydu Alıcısı

Hepsi 

Güvenlik açısından uygulanan bu şifreleme algoritması açık anahtarlamalı bir şifreleme yöntemidir. Çözülme zorluğu bakımından tam sayıların çarpanlarına ayırmasına dayanmaktadır. Bilgisayarlar bildiğimiz üzere işlemleri çok hızlı bir seviyede yapmaktadır. Örneğin 1024×1024 sayısını çarpması çok kısa sürerken 1024 sayısını çarpanlara ayırma işlemi daha uzun sürmektedir. İşte bu algoritmada da metini şifrelerken çarpanlarına ayırma işlemini kullanır ve böylece dışarıdan bir kişinin şifreyi çözmesi için bizim anahtarımız olarak verilen değeri çarpanlarına ayırıp denemeler yapması gerektiğinden kısa bir metini çözmesi bile yıllarca sürebilecek bir işlem süreci kadardır
    habib_723 Bunu beğendi.

lefkeli303 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uye No : 11409

Uydu Alıcısı

D-Smart next nextstar ye-9500 arçelik as 520 dcı 

Teşekkür ederim herkese bilgi verdikleri için kolay gelsin arkadaşlar

ivanuskas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uye No : 19637

Uydu Alıcısı

DM 500 S 

Standart i2

Alıntı memoli1478 Nickli Üyeden Alıntı
    Güvenlik açısından uygulanan bu şifreleme algoritması açık anahtarlamalı bir şifreleme yöntemidir. Çözülme zorluğu bakımından tam sayıların çarpanlarına ayırmasına dayanmaktadır. Bilgisayarlar bildiğimiz üzere işlemleri çok hızlı bir seviyede yapmaktadır. Örneğin 1024×1024 sayısını çarpması çok kısa sürerken 1024 sayısını çarpanlara ayırma işlemi daha uzun sürmektedir. İşte bu algoritmada da metini şifrelerken çarpanlarına ayırma işlemini kullanır ve böylece dışarıdan bir kişinin şifreyi çözmesi için bizim anahtarımız olarak verilen değeri çarpanlarına ayırıp denemeler yapması gerektiğinden kısa bir metini çözmesi bile yıllarca sürebilecek bir işlem süreci kadardır
    Peki hocam yıllarca sürebilecek işlemi quantum bilgisayar saniyeler içinde çözemez mi?

memoli1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uye No : 3

Uydu Alıcısı

Hepsi 

gün gectikçe yeni şeyler çıkıyor yeni şifrelemeler yeni çözücüler yani teknoloji almış başını gidiyor herşey mümkündür
    artık
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)