DUYURU PANOSU
FORUMUMUZDA TİVİBU, D-SMART ,DİGİTURK-BEİN KANALLARI YERLİ - YABANCI PLATFORMLARLA İLGİLİ ,KART PAYLAŞIMI ,İPTV ,SERVER PAYLAŞIMDA BULUNMAK,HACK İLE KONULAR ve SPONSORLARIMIZ DIŞINDA HERHANGİ BİR ÜRÜN SATIŞI YAPMAK YASAKTIR 

İletişim

WHATSAPP +905354035843

ERK@L

onlineuydudestek@gmail.com

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 2003 gün önce başlatıldı . Konu başlangınç tarihi güncel değilse Konu güncelliğini yitirmiş yada bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir. Eğer yazınız doğrudan bu konu ile ilgili değil ise yeni bir konu başlatmanızı tavsiye ederiz....

Türkiye Ampute Milli Takımı tarih yazdı 04.11.2018 - 07:42 | Son Güncelleme 04.11.2018 - 09:46 DHA https://i.cnnturk.com/ps/cnnturk/75/800x400/5bde784961361f1da80e874a.jpg

Bu konu 7258 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Dünya Kupası'nda Meksika'yı 4-0 yenen Türkiye Ampute Milli Takımı finale adını yazdı 7258 Reviews

Konuyu Değerlendir: Dünya Kupası'nda Meksika'yı 4-0 yenen Türkiye Ampute Milli Takımı finale adını yazdı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 7258 kez incelendi.

VATANDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uye No : 46882

Uydu Alıcısı

Next Machına 3D,Redline TS 1000,gıgablue 800 se,atalanta hd box 

Standart Dünya Kupası'nda Meksika'yı 4-0 yenen Türkiye Ampute Milli Takımı finale adını yazdı

Türkiye Ampute Milli Takımı tarih yazdı

04.11.2018 - 07:42 | Son Güncelleme 04.11.2018 - 09:46
    DHA

8 1

Dünya Kupası'nda Meksika'yı 4-0 yenen Türkiye Ampute Milli Takımı finale adını yazdırdı.

metin boyutu
    metni yazdır

Videoyu OynatOynat

Ses Kapa

Süre0:00
    /

Toplam Süre0:01

Yüklendi: 0%
    Yükleniyor: 0%

Tam Ekran

Ampute Futbol Milli Takımı, Dünya Kupası'nda ev sahibi Meksika'yı 4-0 yenerek finale yükseldi.
    Meksika'da gerçekleşen Ampute Futbol Dünya Kupası'nda tarih yazmaya devam eden Ay-Yıldızlılar, yarı final maçında ev sahibi Meksika'yı Rahmi Özcan, Savaş Kaya, Barış Telli ve Serkan Dereli'nin golleriyle 4-0'la geçmeyi başararak namağlup bir şekilde adını finale yazdırdı.
    Brezilya'yı 2-1 yenen Angola, finalde Milli Takımın rakibi oldu. Final mücadelesi bu gece TSİ 05.00'te başlayacak.

TEBRIKLER MILLI TAKIM.
    SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ,,,,,

Uydu Alıcısı

Gazi Osman Çakmak: Penaltıyı kaçırdım, Türk halkı hakkını helal etsin!

Dünya Kupası finalinde penaltılarla kaybederek ikinci olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı Kaptanı Gazi Osman Çakmak maç sonu yaptığı açıklama ile ülkemizi gururlandırdı. Penaltı kaçırdığı için 'Türk halkı hakkını helal etsin' diyen Çakmak'ın sö
    zler

herkesi duygulandırdı.

5 Kasım 2

Türkiye Ampute Milli Takımı Meksika'nın San Juan de los Lagos kentindeki şampiyonluk maçında normal ve uzatma süreleri golsüz beraberlikle sona eren finalde Angola’ya penaltı atışları sonunda 5-4 mağlup oldu.
    Son penaltıyı kaçıran kaptan Osman Çakmak, karşılaşma sonrası gözyaşlarına boğulurken, ”Ben 5 Kasım’da mayına basıp ayağımı kaybetmiştim… Demek ki 5 Kasım bana yaramıyor. Türk halkı bana hakkını helal etsin. Penaltı gol olsa iş bitmiş olacaktı. Hayat devam ediyor. Bazen olmuyor, arkadaşlarımdan da helallik istiyorum” açıklamasını yaptı.
    Geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonu olarak ülkemizi gururlandıran takımın kaptanı olan Gazi Çakmak’ın bu açıklamaları sosyal medyada da gündeme oturdu.
    Osman Çakmak Şırnak'ta vatani görevini yaparken mayına basarak sol bacağını kaybetmişti.
    Ülkemize büyük bir gurur yaşatan millilerimiz ve Osman Çakmak’ın bu sözleri twitter’da günün konusu oldu. İşte yapılan paylaşımlar…
    Recep Kabakçı@RecepKbkci

Sen bu vatan için bacağını kaybettin
    Bir penaltı kaybetmissin çokmu bee Osman Çakmak Kaptann
    Asıl sen hakkını helal et
    07:17 - 5 Kas 2018

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Murat Onat@monattt40

Bir 5 Kasımda bu vatan için bacağını feda etmişsin sen... Bir 5 Kasımda da penaltı kaçırmışsın çokmu be Osman Çakmak Sen hakkını helal et kardeşim... İstanbul'da olup imkânı olan herkes gitsin bu Deli Fişekleri karşılamaya....
    06:58 - 5 Kas 2018

Resmi Twitter'da görüntüle
    Ado41@blackado41

Asıl sen hakkını helal et Osman Çakmak abim. Sen bu vatan için elinden geleni yapmış bir gazimizsin. Diğer ruhsuz milli takım futbolcuları sizin bu başarınızı görüp utansın. Siz gönüllerin şampiyonusunuz.
    07:04 - 5 Kas 2018

SAMED@TSamed57

Gözlerinden akan yaşlar şerefimiz Osman Çakmak biz hep seninleyiz @AmputeMilli
    07:18 - 5 Kas 2018

Ali Açıköz@alia57

Ampute Milli Takım kaptanı Osman Çakmak, Senin tek ayağın A Milli Takimdaki 22 ayaktan daha üstündür...
    Bu Millete şeref verdiniz...Allah sizden razı olsun!#Pazartesi

• BENDEN YANA HELAL OLSUN......

Konu VATANDAS tarafından (05.Kasım.2018 Saat 14:14 ) değiştirilmiştir.

Uydu Alıcısı

Ümit GENÇ

Gazi Komando Osman Çakmak! Asıl sen bize hakkını helal et…

Türkiye, Meksika’da düzenlenen Dünya Kupası Finali’nde kaçırdığı penaltı sonrası ‘Türk halkı hakkını helal etsin’ açıklamasını yapan ve tüylerimizi diken diken eden Gazi Osman Çakmak’ı konuşuyor…
    Çok değil, daha geçen sene ülkemize Avrupa Şampiyonluğu yaşatan ve bu yıl Dünya Kupası’nı kıl payı kaçırarak ikinci olan millilerimizin ağabeyi Çakmak, ‘5 Kasım bana yaramıyor’ diyerek yüreklerimizi dağladı.
    Futbola olan tutkusuna sıkı sıkı sarılan ve Türkiye’ye büyük gururlar yaşatan Osman Çakmak penaltıyı atamadığı için Türk halkından helallik istedi.
    Geçtiğimiz yıl kupayı Türkiye’ye getirdikten hemen sonra Sözcü yazarı Yılmaz Özdil onu şu sözlerle anlatıyordu;
    Osman Çakmak. Komandoydu. Kara kış, saat sabahın beşi, Şırnak’ın ürkütücü görünümlü Besta Vadisi’ni yoğun sis kaplamıştı, göz gözü görmüyordu, üstüne bardaktan boşanırcasına sağanak başladı, termal kameralar çalışmıyordu, mayına bastı, sol bacağı diz altından koptu, öğle saatlerinde helikopter gelene kadar o halde direndi, Diyarbakır’a, oradan GATA’ya ***ürdüler, ameliyat üstüne ameliyat, 10 sene kardeşim, 10 sene sürdü tedavisi… Bir gün, dönemin genelkurmay başkanı Yaşar Büyükanıt geldi rehabilitasyon merkezine, gazilerle sohbet ediyordu, Osman koltuk değneğiyle öne çıktı, “komutanım ben iyileştim, lütfen yardımcı olun, gene bölgeye gitmek istiyorum” dedi… Komutanın gözleri buğulandı, elini omzuna koydu, “vatan görevi illa vuruşarak olmaz oğlum” dedi, “vatan için mücadeleye devam etmek istiyorsan, futbol oyna, ay yıldızlı formayı o şekilde taşı.”
    Aynen öyle yaptı Çakmak, gazi unvanının yanına bir de altın madalya ekledi. Ve bu yıl şampiyon olamadıkları için milyonlardan özür dileyip ağlaya ağlaya helallik istedi.
    Osman Çakmak 1997’de mayına bastığında ‘Lütfen ayağımı kesmeyin, ben futbol oynamayı çok seviyorum’ demiş ve ayağını kaybetmesine rağmen ay yıldızlı forma hayalinden vazgeçmemişti.
    2017’de Avrupa Şampiyonu olurken de ‘Türk halkına söz verdik, 2018 Dünya Kupası’nı da alalım futbolu bırakacağım’ diyerek eşine söz vermişti.
    Kariyerinin belki de son maçında, Dünya Kupası’nı kıl payı kaçıran Osman Çakmak 21 yıl önce yine 5 Kasım’da vatanı için bir ayağını feda etmişti. Buna rağmen kazandıramadığı penaltı için bizden helallik istiyordu.
    Senin canın sağolsun, gözlerinden akan yaşlar şerefimizdir. Asıl sen bize hakkını helal et…

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)