16 Haziran 2014 15:40 NTVSpor.net

NBA'de 2013-2014 sezonunda şampiyon Miami Heat'i deviren San Antonio Spurs oldu. Karşılaşmanın ardından iki takımdan yıldızlar şampiyonluk yarışını değerlendirdi.
NBA Final serisinde Miami Heat'e karşı 3-1 önde olan San Antonio Spurs, beşinci maçı 104-87 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti. Maçın ardından basın toplantısına katılan Miami Heat'in yıldız oyuncu LeBron James, Spurs'ün ortaya koyduğu takım oyununu överken kendi performansından memnun olmadığını söyledi.
LEBRON’DAN TAKIM ARKADAŞLARINA SİTEM
Yıldız oyuncu, geçen 4 yılda da final serisi oynamayı başardıklarını hatırlatırken; “Bu göz ardı edilemeyecek bir istikrar. Bu süreçte üst üste iki kez şampiyon olduk. Hepsinde zafere ulaşmak isterdik ama kaybetmek sporun doğasında var. Buna karşı koyamayız. Ancak bu maçta kendi performansım dışında Dwayne Wade ve Chris Bosh'un da oynadığı basketboldan memnun değilim. Agresif olmak istedim. Sayı atıp takıma ivme kazandırmaya çalıştım. Zafere inanmalarını istedim. Ancak pek de başarılı olamadım. Spurs çok daha iyiydi. Basketbol takım oyunudur, bireysele indirgenemez. Spurs de oynadığı basketbolla bunu herkese gösterdi” ifadelerini kullandı.
Geçen yılki hayal kırıklığının izlerini silen San Antonio Spurs'te ise koç Gregg Popovich, Miami Heat gibi final tecrübesi yüksek bir takımı yenerek şampiyon olmanın kendileri için tatmin edici olduğunu söyledi.
PARKER'IN ZAFER SEVİNCİ
Spurs'ün yıldızı Tony Parker da geçen sezon rakiplerine kaptırdıkları şampiyonluğu elde etmenin mutluluğunu yaşıyordu.
Fransız oyun kurucu, maç sonrası açıklamasında; “Her sezona şampiyonluk motivasyonuyla başlıyoruz. Ancak bunu başarmak o kadar kolay değil. Geçen sezon yine Miami karşısında şampiyonluğa çok yaklaştık ancak olmadı. Bu zafer için 7 sene bekledik. O yüzden şu an yaşadığımız sevinci anlatmam çok güç. Sporun güzelliği de bu bazen zor olduğunu bilirsiniz ama başardığınızda yaşadığınız mutluluk paha biçilemez. Bugün de öyle oldu” dedi.
San Antonio Spurs, bu zaferle tarihinin beşinci şampiyonluğuna ulaştı.