17 Haziran 2014 20:26 NTVSpor.net

Basketbol yorumcusu Kaan Kural, Galatasaray Liv Hospital'ın, Fenerbahçe Ülker ile oynayacağı final serisindeki 7. maça çıkmama kararını yorumladı.
NTV Spor'daki Spor Merkezi Programı'na telefonla bağlanan Kaan Kural, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Fenerbahçe Ülker'e seyircisiz oynama cezası vermesi gerektiğini ancak buna karşılık Galatasaray'ın aldığı kararın da çok yanlış olduğunu söyledi.
Sarı-kırmızılıların bu kararı sonrası "Artık deniz bitti" diyen Kaan Kural "Deniz bitti artık. Çünkü bundan sonra basketboldan ya da spordan bahsedemeyiz. İşin basketbol tarafı kapandı. Yani bu durum çok çok üzücü. Buraya bir önceki kararla falan gelinmedi. Nerelerden geldiğimizi, siz futbolla daha içli dışlı olan insanlar olarak biliyorsunuz. Ama bundan sonra deniz yok, artık karadan devam edeceğiz yolumuza" ifadelerini kullandı.
Galatasaray'ın aldığı bu kararı yanlış bulduğunu söyleyen Kaan Kural "Ben Galatasaray'ın kararının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. 'Son topa kadar' diye bir sloganı vardı sarı-kırmızılıların. Ne kadar haksızlığa uğradıklarını düşünüyor olsalar da maça çıkmamak doğru bir mücadele yöntemi değil. Maça çıkarsınız, ondan sonra istediğiniz protestoyu yaparsınız. Gelecek sezon genç takımla oynayabilirsiniz, hatta maça da genç takımla çıkabilirsiniz. Ama maça çıkmamak demek, basketbol olayını bitirme kararıdır" şeklinde konuştu.
Galatasaray'ın gelecek sezon için ligden çekilmeyi değerlendirmesiyle ilgili de yorumda bulunan Kaan Kural "Bu karar Galatasaray açısından bir teslimiyettir; 'Biz mücadele edemiyoruz, vazgeçiyoruz' demektir" diye konuştu.
5. maçtan sonra Fenerbahçe'nin ceza almasını da beklediğini sözlerine ekleyen Kural "Ben açıkçası 7. maçın seyircisiz oynatılması gerektiğini düşünüyorum. TBF'nin verdiği kararın çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Eğer 4. maçta olanlardan dolayı Galatasaray'a 2 maç seyircisiz oynama cezası veriliyorsa, 5. karşılaşmadaki olaylardan sonra da Fenerbahçe'ye aynı ölçekte ceza verilmeliydi" dedi.