19 Haziran 2014 17:52 NTVSpor.net

Galatasaray Kulübü Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer, son ana kadar maçı oynamak istediklerini ancak TBF tarafından gerekli adımların atılmadığını söyledi.
Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Özyer, "Oyuncularımıza icra kurulu başkanımız Lutfi Arıboğan, Ergin Ataman ve ben teşekkür ettik. Başkanımız ve yönetimimizin aldığı kararı kontrol ettik" dedi.
Maça çıkmama kararının ardından sezonu bitirdiklerini ifaden Murat Özyer, "Yarın yönetimimizin ve başkanımızın katlımıyla sezonu kutlama yemeğimiz olacak. Ondan sonra da oyuncuların tatil dönemi başlayacak. Belki böyle bir olayın yaşanacağı düşünülmüyordu. Yaşanan bu olayların güzel şeylerin başlangıcı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
"EŞİT UYGULAMALAR OLMADI"
Gelecek süreçle ilgili de konuşan Özyer, "Bundan sonra ne karar çıkacağını hep birlikte göreceğiz. Eşit uygulamalar olmadığından dolayı iki konuda uzlaşma sağlanamadı. Biz de maça çıkmama kararını uygulamaya geçirdik. Bunun dışında çok söyleyeceğim bir şey yok. Son ana kadar maçı oynamak istedik. Ama istenilen adımlar atılmadı. Hayırlısı olsun. Gelişmeleri takip edeceğiz" dedi.
"SEZONU BİTİRDİK"
Türkiye'ye basketbolu Galatasaray'ın getirdiğini ifade eden Özyer, "Bundan sonra yolumuza devam edeceğiz. Ama bugün sezonu bitirdik. Sonra da önümüzdeki sezona yönelik planlarımızı yapacağız" şeklinde konuştu.
"MAÇ OYNANMAK İSTENSEYDİ..."
"Başkanımızın açıklağı her şeyin arkasındayız" diyen Özyer, "Yorum yapacak bir durum yok. Bu maç oynanmak istenseydi, bence Türkiye Basketbol Federasyonu ve yetkili kurumları maçı oynatırdı. Taraftarlara verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Camiamıza da teşekkür ediyorum" diye konuştu.