Trabzonspor Medical Park'ta coach Hakan Demir görevinden istifa etti.

Resmi siteden yayımlanan mesajda '' Royal Halı Gaziantepspor karşılaşmasında alınan 77-69'luk mağlubiyetin ardından, Antrenörümüz Hakan Demir, görevinden istifa etme kararı aldı. Yönetim kurulumuz da Demir'in istifasını kabul edip, karşılıklı anlaşarak ayrılık kararını onayladı. Hizmetleri için teşekkür ettiğimiz ve bundan sonraki kariyerinde başarılar dilediğimiz Demir'in istifasıyla ilgili açıklaması ise şöyle:

"Türkiye Basketbol Ligi 2013-2014 sezonunun 4. haftasından itibaren üstlendiğim Trabzonspor Medical Park Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevinden bugün itibariyle istifa ettiğimi tüm kamuoyunun bilgisine sunarım. Takımımızın tarihinde ilk kez mücadele ettiği Eurochallenge Cup'ta iyi sonuçlar almasına rağmen, Spor Toto Türkiye Kupası ve ardından Türkiye Basketbol Ligi'nde arka arkaya alınan mağlubiyetler nedeniyle bu kararı aldım ve yönetimimizin bilgisine sundum. Başta Sayın Başkan Abiş Hopikoğlu olmak üzere tüm Trabzonspor Medical Park yönetim kuruluna, sponsorumuz Sayın Muharrem Usta'ya, oyuncularıma ve tüm mesai arkadaşlarıma bugüne kadar bana verdikleri destek için teşekkür ederim. Trabzonspor Medical Park'a bundan sonra her kulvarda başarılar dilerim." ifadelerine yer verildi